Analiza współpracy z 1 Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni

Na rodzimym podwórku — analiza współpracy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu 

BluzLO rozpoczęło swoją działalność w 2021 roku, podejmując współpracę z największymi toruńskimi szkołami średnimi. Nasze wejście na rynek szkolnej odzieży okazało się ogromnym sukcesem, a niektóre projekty do teraz wspominamy z dużym sentymentem. Jednym z takich przedsięwzięć było nawiązanie współpracy z Samorządem Uczniowskim I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jak to się zaczęło?

Temat zorganizowania odzieży z logo szkoły powraca z początkiem każdego roku na zebraniach uczniowskiego samorządu. Mając tego świadomość, skontaktowaliśmy się z Przewodniczącym SU w I LO w Toruniu — Jakubem Jagielskim, aby przedstawić mu naszą ofertę. Zdawaliśmy sobie sprawę, że zorganizowanie bluz szkolnych może nie być łatwym zadaniem dla osoby pracującej w pojedynkę, dlatego zaproponowaliśmy mu współpracę. Nasi doradcy udzielili Jakubowi niezbędnych wskazówek, dotyczących doboru odpowiedniego asortymentu, rodzaju bluz czy sposobu ich oznakowania.

BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni
BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni
BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni

Szeroki asortyment 

Jakub zdecydował się na przygotowanie projektów bluz zwykłych, rozpinanych z kapturem, bejsbolówek i kangurek, a także koszulek polo, T-shirtów, worków i materiałowych toreb, w kilku dostępnych wariantach kolorystycznych. Zarówno nam jak i Przewodniczącemu zależało, aby każdy uczeń „Jedynki” mógł wybrać produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, na zamówienie czerwonej kangurki zdecydowała się nawet sama pani dyrektor szkoły.

Przygotowanie logo i prototypów 

Graficy BluzLO przygotowali kilka wariantów logo, które miało pojawić się na szkolnych bluzach, koszulkach i torbach. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zaprojektowania logo z użyciem własnej inwencji twórczej, a ich propozycje również były brane pod uwagę w ankiecie, która miała wyłonić ostateczny wzór znakowania szkolnych akcesoriów. Po prawie dwóch tygodniach jeszcze przed rozpoczęciem produkcji wysłaliśmy do I LO darmowe, próbne wersje odzieży i gadżetów, aby uczniowie na własne oczy mogli się przekonać o ich jakości oraz bogatej kolorystyce. Po ocenie standardu prototypów oraz zapoznaniu się z opiniami o naszych poprzednich realizacjach Jakub zgodził się rozpocząć z nami współpracę. 

Sesja fotograficzna (zdjęcia z sesji)

Zgodnie z polityką firmy, zaproponowaliśmy przygotowanie sesji zdjęciowej z udziałem uczniów „Jedynki”, w celu promocji produktów BluzLO wśród licealistów. Po dwóch dniach od jej zakończenia przekazaliśmy szkole wydrukowane plakaty ze zdjęciami z sesji oraz opublikowaliśmy je w mediach społecznościowych. W ramach podziękowania za udział w całym przedsięwzięciu nasi modele otrzymali prototypy bluz całkowicie za darmo. Pozostali uczniowie mieli w tym czasie możliwość przymierzania i oglądania próbek w szkolnej świetlicy – „Hadesie”.

BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni
BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni
BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni

Składanie i realizacja zamówień

Okres przeznaczony na złożenie zamówienia trwał 10 dni. W tym czasie przewodniczący klas zbierali je, aby następnie Jakub mógł wysłać całościowe zlecenie naszej firmie, za które zapłacił częściowo gotówką, a częściowo przelewem bankowym za pokwitowaniem. Po upływie 9 dni wysłaliśmy przesyłką kurierską ponad 200 gotowych bluz, bezpośrednio na adres I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasz pracownik pomógł następnie rozpakować, posegregować, i zaplanować dystrybucję zamówień bezpośrednio w ręce uczniów. 

Gwarancja jakości

Na ponad 200 egzemplarzy bluz tylko w jednym przypadku haft był lekko uszkodzony. Kiedy otrzymaliśmy taką informację, zastąpiliśmy wadliwy produkt nowym, całkowicie za darmo.

Opinie konsumentów

 Nasza współpraca z I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony przedstawicieli szkolnego samorządu jak i samych uczniów.

BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni

Jakub Jagielski (Przewodniczący SU w I LO w Toruniu): „Jestem naprawdę wdzięczny firmie BluzLO. Do swojej pracy podchodzą z dużą otwartością i zaangażowaniem, dzięki czemu organizacja bluz szkolnych przestaje być stresująca. A co w tym wszystkim najważniejsze, jakość ich produktów jest naprawdę wysoka”.

 

 

 

Robert Wolański (uczeń I LO w Toruniu): „W nowych bluzach i koszulkach »Jedynki« między innymi bardzo podoba mi się, że jest na nich haft i są one zdecydowanie lepsze jakościowo, w porównaniu do szkolnych ubrań z poprzednich lat”. 

BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni

 

Wojciech Osmański (uczeń I LO w Toruniu): „Sesja była fajna. Pracowaliśmy dużo godzin, żeby wszystkie zdjęcia wyszły ładnie i artystycznie. […] Były bluzy do przymierzenia i jeżeli któraś nam się spodobała, mogliśmy jedną wziąć po sesji”. 

 
 

Chcesz wiedzieć więcej o naszej współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu? Zobacz: