Jak dobrze wybrać asortyment dla szkoły?

BluzLO bluzy dla szkół średnich i uczelni

Jak wybrać asortyment z logiem szkoły?

Odzież z logo szkoły i uczelni to dobry pomysł na promocję oraz budowę pozytywnego wizerunku w oczach uczniów. Dobrej jakości odzież jest wizytówką placówki edukacyjnej oraz czynnikiem jednoczącym jej uczniów i studentów. Jednak jak dobrze wybrać asortyment z logiem szkoły?

Na co zwrócić uwagę?

Znakowana odzież oprócz funkcji promocyjnych powinna mieć przede wszystkim praktyczne zastosowanie. Aby uczniowie chętnie nosili bluzy czy T-shirty z logiem szkoły, muszą być one wygodne i stworzone estetycznie, o czym decyduje kilka czynników. 

Model i krój bluzy

Dobra i funkcjonalna bluza to taka, w której uczeń może chodzić na co dzień. Najlepiej sprawdzają się zatem bluzy z kapturem i jedną kieszenią na środku (tzw. kangurka). Ubiór jest wówczas przystosowany zarówno do nauki w klasie, przebywania na szkolnych korytarzach jak i poza budynkiem. Należy jednak pamiętać, że ilość kieszeni czy wybór bluzy z kapturem zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji klienta, dlatego zamawiając odzież szkolną, warto postawić na jej uniwersalność i dopasowanie do potrzeb każdego ucznia.

Materiał

Materiałami, z których najczęściej tworzy się odzież, są bawełna oraz poliester. Zastosowanie danego tworzywa decyduje przede wszystkim o komforcie użytkowania np. bluzy szkolnej. Bawełniane bluzy są przyjemne w dotyku i mają zupełnie inny zapach niż tworzywa sztuczne. Dodatkowo bawełna „oddycha” zdecydowanie lepiej niż inne materiały, przez co użytkownik bluzy rzadziej się w niej przegrzewa. Z drugiej strony poliester jest o wiele bardziej wytrzymały i odporny na wysokie temperatury w trakcie prania. Dlatego dobra bluza szkolna powinna być uszyta z obu wyżej wymienionych materiałów, aby mogła służyć długo i w jak najbardziej uniwersalny sposób. 

Logo

Nie można zapominać, że odzież z logo szkoły jest jednocześnie jej wizytówką. Warto zatem pamiętać, aby logo na ubraniach było dobrze widoczne, trwałe i nie niszczyło się. Najlepiej zdecydować się na odzież znakowaną metodą haftu komputerowego lub trwałego sitodruku.

O czym warto pamiętać?

Mimo że odzież szkolna powinna być uniwersalna i funkcjonalna, nie można zapominać o indywidualnych potrzebach ucznia. W BluzLO mamy tego świadomość i stąd nasza oferta uwzględnia różne modele i kroje bluz, w szerokiej gamie kolorystycznej, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przekonaj się sam!